Duyurular

Çayyolu Yaz Okulları İçin Kayıtlar Başladı – Çayyolu Ümitköy Adresimizde

YAZ OKULUMUZ İÇİN KAYITLAR BAŞLADI.

Ramel Yaz Okulu

“SANATIN DOKUNUŞLARI”

Hayal gücünüzün peşinde, kendinizi ifade edebilmek adına sanatın rüzgarına katıldığınızda, hayata daha duyarlı gözlerle baktığınızı fark edeceksiniz ve siz de sonsuza kadar yaşayacak izler bırakacaksınız.


21 Yıllık Tecrübeyle ve Her Branş İçin Alanında Uzman Eğitimcilerle Ümitköy Osmanağa Konakları’ndayız.

TAM GÜN ve YARIM GÜN Programlar İçin Kayıtlar Sona Ermiştir. Yoğunlaştırılmış Sanat Eğitimlerimiz İçin Kayıtlar Devam Etmektedir.

Yaratıcı Drama

İngilizce Drama

Enstrüman Kursu

 Dans  

Resim

Binicilik

Basketbol / Voleybol

Resim

Müzik

Edufeedback

Zeka ve Akıl Oyunları

Çocuk Yogası

Dinleti Seansları

İngilizce

Yüzme ve Parkur Sporları

 Eğitimlerini Kapsamaktadır. Tam gün programlar hafta içi 5 gün uygulanmaktadır.

Sabah erken okulumuza bırakılan öğrenciler için ders saatine kadar eğitime hazırlık ve serbest etkinlikleri.

Ders bitiminden geç saatte velileri tarafından alınan öğrenciler için serbest etkinlikler.

Çayyolu Ümitköy’de mevcut binamızda, Ankara’nın önemli tesislerinden olan merkezimizde yapılacak yaz okulumuz için kayıtlar başladı.

Sadece Haftalık Kayıt Seçenekleri.

Öğle Yemeği, İkindi Kahvaltısı

Word ve Bonus Kartlara Taksit İmkanı

ANKARALILAR BAŞARILARIMIZI SANAT İÇİN ATTIĞIMIZ SAĞLAM ADIMLARLA KUTLUYORUZ.

KADROLU TAM ZAMANLI BAKANLIK ONAYLI PSİKOLOGLARIMIZ ve PEDAGOGUMUZLA EĞİTİMDE ÜSTÜN KALİTE STANDARTLARI.

1995’ten BUGÜNE HER GEÇEN YIL BÜNYEMİZE EKLENEN PROJELERİN TESİRİNDE YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLARLA EĞİTİMDE FARK YARATMA GELENEĞİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ.

SANAT – SPOR

 YAZ OKULLARI

Ankara’da ilk defa bire bir özel enstrüman eğitimlerine yaz okulu programında tarafımızdan yer verilmiştir. (Ek Ücret Alınmaksızın.)

Her öğrenci haftada 1 gün 1 saat bire bir özel ders şeklinde seçtiği enstrümanın eğitimini almaktadır. Grup etkinliklerinden bazıları esnasında öğrenciler beşerli olarak beş ayrı müzik öğretmeni ile ayrı sınıflarda ders yapmaktadırlar. Gitar, Piyano ve Bateri arasından seçim yapacak olan öğrencilerin enstrümanları edinmeleri gerekmemektedir. Enstrümanlar okulumuzca temin edilmekte olup etütleri de yaz okulu saatlerinde sağlanmaktadır. Eğer öğrencilerimiz seçtikleri enstrümana yaz okulu bitiminde devam etmek isterlerse gitarları %50 indirimli, piyano veya ilk etapta evde etüt için kullanılacak hassasiyetli klavyeleri yine %50 indirimli kurumumuzca sağlanmaktadır.

Bu Geçireceğimiz En Eğlenceli ve Faydalı Yaz… Ankara’da İz Bırakan Bir Yaz İçin Sanat Eğitimleri ve Spor Aktiviteleriyle Yaz Okulu Programları

Öğrencilerimiz Sanat-Spor Branşlarında İlgi Alanlarına Göre Yaz Okulu Eğitim Paketlerini Daraltıp Genişletebileceklerdir.

Öğrencilerimiz Haftanın Hangi Günleri ve Haftada Kaç Gün Geleceklerini Seçebileceklerdir.

 

Eğitim-öğretim döneminde genellikle yeterince desteklenemeyen müzik, dans, resim, tiyatro gibi sanat dallarını yaz döneminde en yoğun haliyle öğrencilere vermeyi hedefleyen yaz okulları için farklı kayıt seçenekleri de bulunmaktadır.

Kurumumuz, ulusal ve uluslararası toplumların ihtiyacı olan iyi yetişmiş, gereken beceri ve bilgilerle donatılmış, yetenekli, çağdaş, kendini sürekli geliştiren bireyler yetiştirmeyi kendine amaç edinmiştir. Sanat kursları açarak toplumun beşeri ilişkilerini geliştirmeyi, eğitim kadrosunu en tecrübeli, eğitimli ve ulusal ve uluslararası toplumda sanat konusunda yetkinliğini ve saygınlığını kanıtlamış sanatçılar arasından seçmeyi, Dünyamızdaki ve ülkemizdeki gelişmeleri sürekli takip ederek sürekli yenilenmeyi, Kalite Yönetim Sisteminin etkinliğini sürekli geliştirmeyi hedefleyerek kalite standartlarını şekillendirmiştir.

Bu bağlamda yaz okullarımız kapsamında öğrencilerimizin yaz dönemini en verimli şekilde geçirmelerini sağlamaktayız.

Yarım gün ve tam gün programlar ile öğrencilerin yaz boyunca katılabilecekleri bir platform sunulmaktadır.

 

BU YILKİ YAZ OKULU PROGRAMIMIZ

Bu Yıl Sanatla Dolu Bir Yaz Geçirmeye Karar Verdik. Yüzmeden Çok Müzik, Tenisten Çok Dans, Resim, Tiyatro Ve Diğer Zihinsel Aktivitelerle Dolu Toplam 1,2 veya 3 Hafta… Spor Aktiviteleri Bu Yıl Dans Bölümünde Toplanacaktır.

 Sınırlı Sayıda Kontenjan İçin Ön Kayıt Yaptırılması Gerekmektedir. Sadece 7 Yaş ve Üzerindeki Öğrenciler Kabul Edilmektedir. Alt Yaş Grupları İçin Okul Öncesi Kurumlarına Başvurmanız Önemle Rica Olunur.

Rezervasyon ve Ön Kayıt Randevusu İçin İletişim Bilgilerimizden Ulaşabilirsiniz.
Teşekkürler
 
 

Çayyolu Ramel Yaz Okulları Kapsamında Binicilik Eğitimi Verilmektedir

Uzmanlar, biniciliğe başlama yaşının 10 – 11 yaşlarının çok ideal olduğunu söylüyorlar. Üst sınır olarak da, insanın sağlığı müsait olduğu sürece at binilebileceği vurgulanıyor. Yani, belli bir üst sınır tanımlanmıyor. Binicilik fiziksel olarak insanın bacak kaslarını çalıştırıyor. Ayrıca yüksek bir denge gerektiriyor.

Ankara Yaz Okulları

Çayyolu Ramel Yaz Okullarında Yüzme Kursu Verilmektedir

Yüzüş Stilleri

   Serbest Stil :
Serbest stil gerçekte bir yüzme stili değildir . Sadece yüzücülere istedikleri şekilde yüzme imkanı tanır. Serbest stilde en önemli kural yüzücünün yüzerken vücudunun bir kısmının suyun dışında kalmasıdır. Yüzücüler su altında yüzemez ve suya atladıktan en fazla 15 metre sonra kafalarını su yüzeyine çıkarmaları gerekir.

   Sırt Üstü :
Sırt üstü yüzenler yüzmeye başlarken ayaklarını ve de ayak parmaklarını suyun altında tutmalıdırlar. Ayrıca isminden de anlaşılabileceği gibi sırtları üzerinde kafaları yukarıda yüzmeleri gerekir. Yüzücüler start aldıktan sonra 15 m kadar su altında yüzme hakkına sahiptir.

   Kurbağalama :
Kurbağalama yüzüşte yüzücüler kafaları aşağıda ve ayakları hareket eder şekilde düz bir çizgi boyunca yüzerler. Yüzücüler sadece start anında bir elle kulaç hakkına sahiptir , bunun dışında elleriyle kulaç atamazlar. Ve her kulaçta yüzücünün kafası suya girip çıkmalıdır. Yarışın sonunda ve her dönüşte havuzun kenarına iki elleriyle dokunmalıdırlar.

   Kelebek :
Kelebek, kurbağalama yüzüşe benzer. Ancak kelebek yüz üste yüzleri suyun yüzeyine değecek şekilde yüzerler . Ayrıca kelebek düz bir çizgiden çok iki boyutlu bir düzlemde yapılır. Yüzücüler diğer stillerde olduğu gibi 15 metre boyunca su altında yüzebilir. Ayrıca yüzücüler havuzun kenarına her dönüşte ve yarış sonunda değmek zorundadırlar. Ayrıca kelebek stilinde diğer bir kural ise ellerin ve ayakların eş zamanlı olarak hareket etmesidir.

   2000 :
Federation Internationale De Natation Amateur ya da kısa adıyla FINA’nın belirlediği kurallara göre bir ülke 2000 Olimpiyatları’na maksimum iki yüzücü gönderebilir ; ancak ikisini beraber gönderebilmesi için ikisinin de A standartlarında olması gerekir eğer değillerse sadece bir yüzücü katılabilir. Olimpiyatlara katılacak yüzücü sayısı konusunda hiçbir kısıtlama yoktur.

 
 

 
 

Çayyolu Ramel Yaz  Okulları Kapsamında Tenis Dersleri Verilmektedir

Tenis, olimpik bir spordur.

Ümitköy Yaz Okulu

Tenis Oynamanın Faydaları Nelerdir?

-Fiziksel Faydaları

Vücudun genel yağ yakımına yardımcı olması, bireye çeviklik, denge, esneklik ve hız kazandırması, vücut koordinasyonunu arttırması şeklinde özetlenebilir.

-Psikolojik Faydaları

 

Bu fiziksel faydaların yanı sıra tenis, rakibe, kısmen rüzgara ve güneşe karşı verilen bir mücadele olduğundan, psikolojik anlamda bireye önemli katkılar sağlar. Bu faydalar, tenisin bireye sürekli mücadele etmeyi öğretmesi, sorumluluk anlayışı kazandırması ve bireyin disiplin kavramını geliştirmesi, sporda plan yapmayı ve strateji geliştirmeyi öğretmesi şeklinde özetlenebilir.

-Sosyal Faydaları

Tenis, her yaştan bireye eşsiz bir sosyal ortam sunar. Tenis sayesinde birçok arkadaşlık ilişkisi kurabilir ve hatta işiniz için de önemli bağlantılar edinebilirsiniz. Tenis sayesinde edineceğiniz bu sosyal şebeke önünüze birçok kapı açacaktır. Kulüplerin altyapılarında yer alan çocuklar, ileride profesyonel anlamda başarıya ulaşamasalar bile, tenis oynuyor olmanın onlara sunacağı ayrıcalıktan faydalanarak birçok özel üniversitede veya yurt dışında ileri gelen üniversitelerde çok ciddi masraflardan muaf olarak eğitimlerine devam etme şansı yakalayacaklardır. Eğitimleri sonrasında tenis sayesinde tanıştıkları insanların onlara sunabilecekleri kariyer imkanlarından yararlanabileceklerdir.

Çayyolu şubemizde yaz okulları dahilinde tenis dersleri verilmektedir.

 
 

 
egitimyoneticisiÇayyolu Yaz Okulları İçin Kayıtlar Başladı – Çayyolu Ümitköy Adresimizde

Related Posts