Veli ve Öğrenci Yorumları

Veli ve Öğrenci Yorumları

Bu güzel yorumlar için tüm öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz. Siz de bir yorum bırakmak isterseniz lütfen bu sayfanın en altındaki formu kullanınız.

Mehtap Sağlam

Bu kadar sıcak bir okul olduğunuz için ve profesyonelliğiniz için teşekkürler.

 

Şeyma Süzen

Ramel’le tanıştığımız sene büyük kızım Hande’yi piyano dersine getiriyorduk. O kadar kısa sürede bize şarkılar çalmaya başlamıştı ki hayret etmiştik. Meğer hızlı bir yöntem uygulanmış. Biz bu yöntem sadece gitar kursunda var sanıyorduk. Anlattıkları gibi Hande’nin motivasyonunu olumlu olarak son derece fazla etkilemişti. Bu yüzden bu yıl kardeşi Doruk’u bateriye başlattık. Başlattığımızın üçüncü ayında bize minik bir konser verdi. Psikolojik etkisi, zihinsel ve bedensel gelişimi açısından müzik eğitiminin önemli olduğunu biliyorduk ama en çok bu kadar az zamanda ablası gibi bir enstrüman çalabilmesine sevindik. Ramel ailesine sonsuz teşekkürler.

 

Jale Bilgiç

Böyle bir okulun Ümitköy’de olması büyük bir şans. Pedagojiyi müzik eğitimine aktarmanız muhteşem.

 

Sevinç Nalbant

Çok ilgili bir kadroya sahip, çok farklı bir okul. İçeri her girdiğimizde daha iyi hissetmemizi sağladınız. Sizlerle tanışmış olmak bir mutluluk. Kerem’in sayenizde güzel sanatlarla ilgili bir bölüm seçeceğine eminim.

 

Haluk Polat

10 yıl önce olsa gerek oğlum Kayra gitar çalmayı burada öğrenmişti. Çoğu aktiviteden çabuk sıkılan ve devamını getirmeyen Kayra gitar çalmayı çok sevdi. Aslında daha önce başlamıştı ama bırakmıştı. Burada Mehmet Hoca kendi uyguladığı farklı bir yöntemden bahsettiği ve Kayra burayı çok beğendiği için kayıt yaptırmıştık. Ne kadar doğru bir karar verdiğimizden emin olduğumuz için küçük oğlum Umut’u da bu sene burada piyanoya başlattık. Mehmet Hoca hala burada ve eskisi gibi hala her şey çok güzel.

 

Selma Karagülle

Elif’in koşarak geldiği yer burası. Üstelik piyanoya başlatma sebebimiz daha çok dikkatini arttırmaktı. Şimdiyse onu mutlu ettiğimizi görünce biz daha çok mutlu oluyoruz.

 

Zeynep Biçer

Sizler kadar donanımlı, profesyonel ama samimi çalışan kimseye rastlamadım. Çocuklarım ve kendi adıma teşekkür ederim.

 

Aydın Engin Arıkan

Ufuk, “Ne zaman bateri çalacağım, ne zaman bateri çalacağım?” diye sorup durmaya başlayınca Ramel’i keşfettik ve hemen kayıt yaptırdık. İyi ki bizim ufaklığı dinlemişiz.

 

Gül Kılıçoğlu

Selin büyük bir hevesle piyanoya başlamak istediğini söyle ve hemen başlattık ancak 2 ay içinde ondaki motivasyon kaybını görünce çok şaşırdık ve pedagojik faktörleri müzik eğitiminde ilk defa uygulamaya almış olan kurumunuzu bulduk. Selin’deki değişim sayenizde oldu çok teşekkürler.

 

Çağrı Durukan

Bir teşekkür yazısı istenilen sanırım ama bence daha fazlası olmalı. Geçen yıl arkadaşımın tavsiyesi üzerine Pınar’ı akademinizde piyanoya başlatmaya karar verdik. Analiz günü Mehmet hoca kendi eğitim hayatındaki tecrübelerden de faydalanarak eğitim yöntemleri geliştirdiklerini anlatmıştı. Ankara’nın önemli okullarında ve Bilkent’te eğitim almış olmasına rağmen eğitimci bir aileden geldiği için eğitim şekillerini hep irdelediğini, bunun pedagojik enstrüman metodu için çok faydalı olduğunu söylemişti. Şimdi görüyorum ki öğretmenlerin öğrenciyi anlaması için belki en önemli şey bu. Bir yerde empati kurmak. Pınar’ın bize dakikalarca anlatmaya çalıştığı ve bir türlü tam olarak anlayamadığımız şeyi Mehmet hocanın anında teşhis etmesine eşimle çok şaşırmıştık. Her zaman böyle aydınlık olmanız dileklerimizle.

 

Seda Sertel

Her zaman kurs sürecimizde bize doğruyu gösterdiğiniz, gereken değişiklikleri yaptığınız ve diğer tavsiyeleriniz için sağ olun.

 

Başak Sözeri

Ceylin’in girişkenliği arttırmak için başladığımız drama grubunun sonuçlarını görmeye başladık. Tam yol ileri sanatla devam…

 

Ayşen Karadağ

Kocaman bir okul ve kocaman yürekli uzman eğitimcilerle daha nice yıllar geçirmek dileğiyle. Her şey için teşekkürler.

 

Kemal Türkoğlu

Buradan her konu açıldığında Enes’in yüzü parlıyor. Herhalde sanatı sevdirmek böyle bir şey…

 

Ahmet Kenan Ocaklı

Hürriyet Liseler arası müzik yarışması birinciliklerinizi gördüğümde hemen kardeşimi size başlattık. Çünkü 2010’da bizim okuldu birinci olan başarılarınız daim olsun.

 

Görkem Ersöz

Unutmayacağımız müzik dolu bir dönemi sizlerle geçirdik. İlginiz ve emeğiniz için teşekkürler.

 

Vedat Erdemli

40 yaşından sonra gitar öğrenemezsin demişlerdi, birlikte yanılttık.

 

Hale Kırseven

Hafta sonu yoğunluğunuzda tüm sınıflarınız doluyken gelmemize rağmen bir senede 3 defa programımızı istediğimiz gibi değiştirdiniz ve kızlarımızla hep en güzel şekilde ilgilendiniz. Tüm hocalarımıza teşekkürler.

 

Kaan Emre Akgül

Müzik eğitiminin faydalarını biliyordum ama sizin verdiğiniz müzik eğitiminin faydaları birkaç kat daha fazla. Emin olun. Piyanoyla birlikte bateriye de başlayacağız. Her şey için teşekkür ederim.

 

Damla Vural

Dinçer okul grubunda gitar çalmaya başladı. Emekleriniz için, ilginiz için teşekkür ederiz.

 

Zeynep Dilan Eker

Kardeşim bu akademiyi bize tavsiye ettiğinde “Eğitimde psikolojik ve pedagojik faktörler” tanımlamanızın yeterince farkında değildim. Ama geçirdiğimiz şu altı ayın sonunda psikologlarla çalışacak kadar neden bu konuyu ciddiye aldığınızı çok iyi anlıyorum. Müzik eğitiminin Sıla üzerindeki büyük etkilerini görmek çok güzel.

 

Duygu Güner

Deniz’i ilk müziğe başlattığımızda 5. Haftadan okuldaki dersler gibi olduğunu söyleyerek devam etmek istememişti. Ertesi yıl sizinle tanıştık ve uygulamaya yüklenen metodunuz nedeniyle kayıt olduk ve anlattığınız gibi yapabildikçe enstrümanını daha çok sevdi. Umarım daha uzun süreler sizinle olacağız.

 

İlhan Aykan

Kayıt yaptırmaya geldiğimizde Mehmet Hoca mutluluk kriterinden bahsetmişti ve mutlulukla eğitim veren hocaların etkisi üzerinde durmuştu. Gerçekten önemli olduğunu gördüm demek ki bu yüzden mutsuz hocalarla çalışmıyorlarmış. Emekleriniz ve katkılarınız için teşekkür ederiz.

 

Ezgi Gürel

Melis bu yıl sizinle güzel sanatlar fakültesinde iletişim tasarımı kazandı. Doğru yönlendirmeleriniz ve sanat eğitimini bu kadar ciddiye almanız gerçekten sanatın ilerlemesi adına umut verici.

 

Derya Ayşe Alan

Çayyolu’nun ilk sanat okulu olmanız nedeniyle Dilara’yı size başlatmıştık. Pedagojik faktörleri atlamışız. Etkisi büyük… Süpersiniz.

 

Kumru Demir

Eren okulda çok başarılı ama sanat ve spora pek ilgisi olmadı. Kuzenimin tavsiyesiyle Eren’de resime ilgi uyandıracağınıza emin biçimde kursa başladık ve düşündüğümüz gibi oldu. Tüm Ramel ailesine teşekkür ederiz.

egitimyoneticisiVeli ve Öğrenci Yorumları