Müzik Kursları

Müzik Kursları

“SANATIN DOKUNUŞLARI”

Hayal gücünüzün peşinde, kendinizi ifade edebilmek adına sanatın rüzgarına katıldığınızda, hayata daha duyarlı gözlerle baktığınızı fark edeceksiniz ve siz de sonsuza kadar yaşayacak izler bırakacaksınız.

NOTALARIN RÜZGARINDA HAYALİNİZİ YARATIN

Öğrencilerimiz ve öğrenci adaylarımız alacakları eğitimin ne kadar süreceğini merak edebilmektedirler.

“Müzik eğitiminde süre saptanması” müzik kurslarının en zor başlığı olarak gösterilebilir.

Alacağınız eğitimde en büyük rol kendinize aittir. Bu nedenle analizler son derece kritik bir görev üstlenmektedir.

“Analizlerde yeterli görülmeniz” herhangi bir aksama yaşanmadığı takdirde seçilen enstrümanın standart eğitim müfredatının belirlemiş olduğu sürede kursu tamamlayabileceğiniz anlamına gelmektedir. Ancak kişiler bu süreci aldıkları ders saati sayısını arttırarak ve/veya ders dışında çalışma sürelerini arttırarak kısaltabilmektedirler…

Alınacak kursun ne kadar süreceği sorusuna cevap bulabilmek için öncelikle enstrüman icrası ile ilgili somut bir nokta belirlenmelidir.

Örneğin: Gitar dersi almak istiyorsunuz daha önce dinlediğiniz bir parça var. “Bu parçayı çalmak istemeniz bir somut noktadır.”

Katıldığınız Fiziksel Yeterlilik Yetenek Analizi sonucunda yeteneğinizle ilgili elde ettiğimiz genel fikri göz önünde bulundurarak tahmini bir süre belirlenebilmektedir.

Bu tahmini süre belirlenirken alacağınız haftalık ders saati sayısı, yeteneğiniz, varsa alt yapınız göz önünde bulundurulur ve tüm değişkenler sabit tutulur.

( Sabit tutmaktan kasıt: ders dışında çalışmalarınıza gerekli vakti ayırdığınız, derslere düzenli devam ettiğiniz vb. varsayılır.)

Derslere 2 ay veya daha uzun süre devam ettikten sonra eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, algı kapasiteniz, ders içi ve dışı çalışma performansınız, disiplininiz, yeteneğiniz ile ilgili daha kapsamlı ve net verilere ulaşırlar. Bu sayede somut noktaya ne kadar sürede ulaşılacağı ile ilgili daha net bir cevaba ulaşılabilmektedir. Vereceğimiz cevap, uzmanlarımızın sizi eğitim bazında ne kadar tanıdıklarıyla doğru orantılı olarak netleşmektedir.

Süre bilgisi tek bir durum haricinde hiçbir zaman kesin olarak verilemez.

Kesin olarak süre bilgisi verilebilmesi ancak kursun maksimum süresi verilirse mümkündür ki bu durumda bile öğrenci devamsızlıkları nedeniyle öngörülen sürenin uzama veya performans ivmesinin artmasıyla kısalma ihtimali söz konusudur.

Kurumumuz bünyesinde Modernize Metotlarımızdan “Hızlı Gitar Metodu” süre garantisi vermektedir. Bu garanti bire bir özel ders aldığınız takdirde maksimum 5 ayda gitardaki ana başlıkları kullanarak kendi repertuarınızı oluşturabilecek düzeye geleceğiniz şeklindedir.Verilen süre garantisi (süre bilgisi) yukarıda bahsi geçen hususlar doğrultusunda geçerli hale gelmiştir.

– Belirlenen somut nokta: repertuar

– Verilen süre maksimum süredir: 5 Ay

– Tüm değişkenler sabit tutulmuştur

Standart müfredatlarımızda da alt başlıklar kişiye göre değişiklik göstermektedir. Diğer yandan bunlar haricindeki müfredatlar için amacınıza yönelik olarak bir program oluşturulmakta ve bu programın süresi standart süreden çok daha kısa veya uzun olabilmektedir.

Örneğin: Şan eğitimi alacak öğrencinin amacı sadece daha rahat şarkı söylemek ise program uygulama ağırlıklı hale getirileceğinden, pratikleştirileceğinden çok kısa sürebilmektedir. Eğer öğrenci konservatuvara hazırlanacaksa çok daha uzun sürebilmektedir.

 PROVA STÜDYOLARINDA Öğrencilerimiz Orkestra Çalışmalarını En Verimli Şartlarda Yapabilmektedirler.

Müzik Stüdyo Çayyolu, Prova Müzik Stüdyosu Çayyolu Ümitköy, Stüdyo Müzik.

Kayıt Stüdyosu İçin de Randevu Almaya Devam Edebilirsiniz.

Müzisyenler ve orkestraları için hazırlanmış Çayyolu Ümitköy, Çankaya Cinnah Caddesi, Batıkent ve Kızılay Prova Stüdyosunda eşsiz bir prova deneyimi yaşayabilir, kulisinde dinlenebilir ve toplantılarınızı yapabilirsiniz.

Geçmişteki Başarılarımız Kurumumuzun Eğitim Kalitesinin Teminatıdır.

egitimyoneticisiMüzik Kursları