Konservatuvarlar

Ankara Güzel Sanatlar alanında gelişmeye devam ediyor. Öğrenciler eğer lise dönemindeyse öğrencilerin Güzel Sanatlar Liselerinde sanat eğitimi almaları ve Üniversite Eğitimlerine bu liselerden sonra KONSERVATUVAR veya GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ olarak devam etmeleri önerilmektedir. Ankara’da devlet güzel sanatlar lisesinin yanı sıra özel güzel sanatlar liseleri faaliyete geçmiştir ve yeni liseler de faaliyete geçmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Eğer öğrenciler başka bölümlerle birlikte konservatuvar okumak ve diploma sahibi olmak istiyorlarsa veya fazlasıyla özgür ruhlu bir yapıya sahipken yetenekli oldukları için konservatuvar diploması almak istiyorlarsa uluslararası diploma programları uygulanmaktadır. Bu programların atadığı jüri sadece sınavları yapmak üzere yılda 2 defa Türkiye’ye gelmektedir. Öğrenciler yıllar içerisinde bu sınavlardaki 8 basamakta da başarı gösterdiklerinde Ülkemizde YÖK’ün denklik kabul ettiği konservatuvar diplomasına sahip olmaktadır. Bu diplomaların en önemli avantajlarından birisi de diplomaların uluslararası geçerliliğinin olmasıdır. Çünkü bu sistemi uygulayanlar içerisinde İngiltere’deki Dünya’nın en iyi iki konservatuvarından birinin üstlendiği diploma programı da yer almaktadır. Bu programlar için tamamen ücretsiz danışmanlık Ramel Sanat Bakış Açısı ve Fikirlerileriyle sağlanabilmektedir. Detaylar için aşağıdaki irtibat numarasından ücretsiz randevu alabilirsiniz.

TEL: 0(312) 235 2357

Dikkat: Bu sistemler Güzel Sanatlar Fakülteleri için geçerli değildir. Güzel Sanatlar Fakülteleri Ülkemizdeki veya yurt dışındaki üniversiteler bünyesinden diploma sağlamaktadır. Sağlanan danışmanlıklar tamamen ücretsizdir. Kesinlikle bu sistemler yine haricidir. Kurucular, bu sistemlerle yapılanma sahibi kuruluşlardan ek anlaşmalar gibi kanallar üzerinden herhangi bir maddi getiri sağlamamaktadır.
 
 

Ücretsiz analizler doğrultusunda öğrencilerin eğitime hazır bulunuşluklarının sağlanması gerektiği ve öğrenmeye hazırlık dahilinde ilerlemeleri gerektiği belirlenebilmektedir. İleri düzey yetenekli görülmeleri halindeyse buna göre piyano kursu dahilinde yönlendirilmeleri gerekmektedir. 

egitimyoneticisiKonservatuvarlar