Bas Gitar Kursu

Bas Gitar Kursu Ankara Çayyolu Ümitköy, Çankaya’da

Modernize Metotlar

Modernize Metotlar bakış açısıyla bas gitar kursları bire bir özel ders olarak uygulanmaktadır. Bas gitar kursları sanılanın aksine diğer gitar türlerine göre çok daha fazla emek gerektirmektedir. Bas gitar teknikleri ancak ciddi çalışmalar sonucunda öğrencinin parmaklarına ve zihnine oturtulabilmektedir ve ancak uzman eğitimcilerin gözetiminde çok uzun süreçler  gerektirmeden belli düzeyde icracı konumuna gelinebilmektedir. Bas gitar kursları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve ücretsiz fiziksel yeterlilik yetenek analizlerine katılmak için aşağıdaki telefon numaralarından irtibata geçebilirsiniz.

Ücretsiz Fiziksel Yeterlilik Yetenek Analizlerine Randevu Aldığınız Takdirde Ücretsiz Olarak Katılabilirsiniz.

Enstrüman Dersleri Neden Bire Bir Özel Olarak Gerçekleşmelidir?

Bilindiği üzere enstrüman eğitimi zihinsel ve bedensel koordinasyon gerektirmektedir. Eğitim Programları, Öğretim yöntemleri kendi içlerinde alt başlıklara sahiptirler. Bu alt başlıkların kişinin özelliklerine göre düzenlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle bire bir özel eğitim uygulanmaktadır. Eğitimler bünyemizde genellikle okuyan / çalışan bireyler için haftada bir veya iki saat gerçekleşmektedir. Çünkü derslerde yapılan yüklemelerin ders dışı pratiklerle tekrar edilmesi ve etüt edilmesi sağlıklı bir eğitim süreci için önem arz etmektedir. Bas Gitar Kursu, bireyin karakteristik özelliklerinin ön plana çıktığı eğitim türüne dahildir. Bu bağlamda eğitim süreci içerisinde, her öğrenci için müfredatın alt başlıkları öğrencinin özelliklerine ve performansına göre revize edilmektedir.

Ramel Sanat Fırsat. Ankara’da Çayyolu Ümitköy’de Akademi Ramel Sanat ile Çankaya ve Kızılay’da bas gitar kursları devam ediyor. Eğitimde Fırsat Eşitliği

Bas Gitar ile İlgili Özet Bilgiler:

 Bas gitar, elektrik ve akustik olarak ikiye ayrılır. Elektrik basta tellerden gelen ses manyetikler tarafından elektrik sinyaline çevrilip bu sinyali sese çevirecek olan yükselteçe (amplifikatör) yollanırken, akustik basta akustik gitar gibi geniş ve oyuk olan gövde tellerden gelen sesi güçlendirip duyulabilir bir seviyeye çıkarır. Kimi akustik baslarda sesin yükselteçe de iletilebilmesi icin piezo adı verilen kuvars kristalli piezoelektrik ses alıcıları bulunur. Bas gitarın sesi, normal gitarlardan daha kalın, kontrbas gitarlardan daha incedir. Normal bir gitardan daha kalın tellere ve daha uzun bir ölçeğe sahip olan bas gitarın gövdesinin elektrik baslarda ön, akustik baslarda yan tarafında ton ve sesi değiştirmeye yarayan bir eşitleyici bulunur. Bas gitarların elektro gitar yükselticilerinden farklı olan, düşük frekanstaki sesleri daha iyi verebilen özel yükselteçleri bulunur.

Klasik bas gitar genellikle perdeli ve dört tellidir. Günümüzde sayısı on ikiye ulaşan telleri olanları ve perdesizleri de kullanılmaktadır. Genelde yardımcı çalgı olarak kullanılan bas gitar, elektronik ve bilgisayarların katkısı ile günümüzde yoğun olarak ön çalgı olarak da kullanılmaktadır. Bas gitar partisyonları fa (F) anahtarı ile yazılır.

ÇAYYOLU ÜMİTKÖY, ÇANKAYA’da

Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabileceğiniz

 TEL NO:    0312 235 2357

egitimyoneticisiBas Gitar Kursu