Ses Eğitimi

Ses Eğitim Programı, şan dersinden farklı olarak daha özet bir eğitim programıdır. ilk etapta ses nefes teknikleri üzerinde durulur. Ses açma egzersizleri ve diyafram, nefes egzersizleri takip edilir.

 

 

Öğrencinin yatkın olduğu tarzda veya uygunsa talep ettiği tarzda şarkı söyleme teknikleri verilir. Ses aralığını genişletmek üzerine, sesin maksimum ve minimum noktalarını keşfedip verimli kullanılmasını sağlayacak çalışmalar yapılır. Sesin zorlandığı aralıklarda yorulmadan daha performanslı icralara ulaşmasını sağlayacak alıştırmalar ve repertuar üzerinden çalışarak özel teknikler verilir. Derslerde öğrencinin şarkı söylerken kullandığı dilin fonetik (ses bilim) özelliklerine yönelik başlıklar, prozodi ve artikülasyon çalışmaları işlenir.

Ses derslerinde başta piyano olmak üzere enstrüman eşlikli şarkı söylenir. Şarkı söylerken mikrofon kullanma teknikleri, odaklanılan parçalarda nüanslar çalışılır. Öğrencinin talebine yönelik olarak yoğunluğu saptanan solfej, nota bilgisi ve armoni konuları eğitim süresince sağlanır. Ayrıca küçük yaş gruplarına da hitap eden bir eğitim programıdır.

ÜCRETSİZ TANIŞMA ANALİZLERİMİZ ve YETENEK ANALİZLERİMİZ İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ

TEL NO: 0(312) 235 2357

 

1995’ten BUGÜNE PARLAK IŞIKLAR 27 YILDIR ÜLKEMİZİ SANATLA AYDINLATIYOR

ANKARALILAR İLE 27. YILIMIZI SANAT İÇİN ATTIĞIMIZ SAĞLAM ADIMLARLA KUTLUYORUZ

egitimyoneticisiSes Eğitimi