Saksafon Kursu

Saksafon, ses kapasitesi anlamında çok esnek bir enstrümandır. Hemen hemen her tarza tatmin edici düzeyde uyarlanabilmektedir. Bu nedenledir ki saksafon kursu nefesli enstrümanlar arasında her zaman en fazla tercih edilen kurslardan olmuştur. Genellikle kendisine popülariteyi getiren caz müziğine yakıştırılmaktadır.

Saksofon eğitiminde öğrencinin saksafona doğru üfleyerek derslere başlamış olması çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü yanlış üflemeye başlamış bir öğrencinin tekniğini değiştirebilmesi çok zordur. Bu nedenle doğru eğitim kurumundan saksafon dersi almaya başlamak öğrencinin atacağı en büyük adımdır. Aynı şekilde öğrencinin ilk enstrümanını bir eğitim kurumu uzmanlığında alması tavsiye edilir. Çünkü piyasada sayısısız hatalı saksafon satışa sunulmaktadır. Bu sebeple bir eğitim kurumunun öğrenciye saksafon alımı, enstrüman seçimi konusunda rehberlik etmesi hayati değerdedir.

Saksafon yapı olarak koni ve “S” biçiminde olan, ağızındaki kamışla ses çıkaran üflemeli bir enstrümandır. 1840’larda, Adolphe Sax’ca tarafından bulunan saksafon, genel kanı olarak en çok caz müziğe yakıştırılsa da ilk ortaya çıkışında klasik batı müziği ve ordu müziği enstrümanı olarak tasarlanmıştır.

Bilindiği üzere enstrüman eğitimi zihinsel ve bedensel koordinasyon gerektirmektedir. Eğitim Programları, Öğretim yöntemleri kendi içlerinde alt başlıklara sahiptirler. Bu alt başlıkların kişinin özelliklerine göre düzenlenmesinin gerekliliğinden bire bir eğitim uygulanmaktadır.  Bu nedenle eğitim süreci içerisinde her öğrenci için müfredat, öğrencinin özelliklerine ve performanslarına göre revize edilmektedir.

 Saksafon kursuna başlamadan önce ücretsiz fiziksel yeterlilik yetenek analizlerine Çayyolu Ümitköy’de randevu aldığınız takdirde ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

ÇAYYOLU ÜMİTKÖY’de

TEL NO:   0312 235 2357

egitimyoneticisiSaksafon Kursu