Yan Flüt Kursu

Yan Flüt Kursu Ankara Çayyolu Ümitköy’de Modernize Metotlar Yaklaşımıyla Eğitim

Ankara’da Çayyolu Ümitköy’deki yan flüt kursu programlarımız Modernize Metotlar ile sağlanmaktadır.

BİRE BİR ÖZEL EĞİTİMLER

Yan flüt kurslarında ilk etapta teorik bilgiler olabildiğince özetlenerek, uygulamaya ağırlık verilerek gerçekleşmektedir. Yan flüt alanında eğitim veren uzmanlar, pedagojik formasyon sahibi, konservatuvar yan flüt bölümünden senfoni orkestraları sanatçılarıdır veya alanlarında master sahibi isimlerdir. Yan flüt dersi müzik eğitimine başlamak isteyen kişilere ilk sıralarda önerilmektedir. Çünkü motivasyon odaklı Modernize Metotlar’ın bakış açısıyla doğası itibariyle bire bir örtüşmektedir. Erken sonuç veren bir enstrüman olması ve doğru ses almak için gereken başlangıçtaki egzersiz sürecinin çabuk tamamlanmasına imkan veren bir enstrüman oluşu son derece motive edicidir. Yan flüt eğitimi diğer enstrümanlarda olduğu gibi bire bir özel ders şeklindedir. Çünkü enstrüman eğitimi zihinsel bedensel koordinasyon gerektirir ve yan flütte kurs süreci öğrencinin karakteristik özellikleri doğrultusunda sürekli revizasyonlarla ilerler.

Doğru ses alma ve pratikler

Nefes ve ağız teknikleri

Flütün yapısın kavratma

Nota Bilgisi, Solfej

Notaların pozisyonlarının öğrenilmesi üzerine yapılan çalışmalar

Polifoni

Gamlar ve icrası

Diziler ve icrası

Stillerin kavranması

Eser İcraları

Eser Analizleri

Armoni

Orkestra (Eşlikli Çalışmalar)

Ücretsiz Analizler İçin Randevu Alabilirsiniz

TEL NO: 0(312) 235 2357

 

Eğer daha önce yan flüt kursu aldıysanız ancak kendinizi yetersiz görüyorsanız daha önce gerçekleştirdiğiniz çalışmalarınız sonucunda doğru bir yöntem izlemediğiniz için tıkanmış ve artık ilerleyemiyor olabilirsiniz. Hızınız ve nota bilginiz yetersiz olabilir.

Çalmak istediğiniz tür ne olursa olsun, flüt çalmak için yapmanız gereken en önemli şey doğru çalım tekniğini öğrenmektir. öğreneceğiniz bu teknik bilgiyi mutlaka nota ve müzik teorisiyle desteklemeniz gerekmektedir.

Nota eğitimi, çoğu zaman flüt çalanların gözünü korkutmuş ve bu korku kendilerini geliştirme sürecinde flüt öğrenenleri yalnız bırakmıştır. Bu sorunu çözmek gelişen yeni öğretim teknikleriyle artık kolaylaştı. Nota ve doğru çalım tekniğini öğrenmiş flüt öğrencileri, eğitimleri boyunca her zaman yenilikçi ve kısır döngüye sürüklenmeden enstrümanını icra edebilmektedir.

1995’ten BUGÜNE PARLAK IŞIKLAR 27 YILDIR ÜLKEMİZİ SANATLA AYDINLATIYOR

ses-özel-eğitim-merkezi-ankara-logo-1

ANKARALILAR İLE 27. YILIMIZI SANAT İÇİN ATTIĞIMIZ SAĞLAM ADIMLARLA KUTLUYORUZ

Enstrüman Dersleri Neden Genel Anlamda Bire Bir Olarak Gerçekleşmelidir?

Bilindiği üzere enstrüman eğitimi zihinsel ve bedensel koordinasyon gerektirmektedir. Eğitim Programları, Öğretim yöntemleri kendi içlerinde alt başlıklara sahiptirler. Bu alt başlıkların kişinin özelliklerine göre düzenlenmesinin gerekliliğinden bire bir eğitim uygulanmaktadır.  Bu nedenle eğitim süreci içerisinde her öğrenci için müfredat, öğrencinin özelliklerine ve performanslarına göre revize edilmektedir.

Ankara’da Yan Flüt Dersi almadan önce yetenek analizlerimize randevu alarak katılabilirsiniz.  Ankara Çayyolu’nda yan flüt kurslarımız sürekli olarak devam etmektedir.

Bilindiği üzere enstrüman eğitiminin zihinsel ve bedensel koordinasyon gerektirmektedir. Bu durum derslerin bire bir işlenme zorunluluğunu pekiştirmektedir. Yan Flüt eğitimine başlama yaşı öğrencinin fiziksel durumuna göre değişiklik gösterdiği için, eğitim almaya karar verirken bünyemizde yapılan fiziksel yeterlilik ve yetenek analizine katılmanız tavsiye edilir. Randevu aldığınız takdirde ücretsiz olarak analizlere katılabilirsiniz. Haftalık ders programınız kurumun derslik ve eğitmen programının izin verdiği ölçüde sizin uygun olduğunuz gün ve saatlere göre hazırlanmaktadır.

Derslerde yapılan yüklemeleri evde etüt etmeniz için kendinize ait bir yan flütünüz olması gerekmektedir. Ne yazık ki Ankara’da müzik aleti mağazalarının hemen hemen hiçbiri akademik alt yapıya sahip değildir. Bu sebepledir ki satın alacağınız enstrümanı eğer çalmayı bilmiyorsanız bu gibi mağazalardan yanıltıcı yönlendirmeler ile hatalı ya da yanlış yan flütler alma ihtimaliniz çok yüksektir. Bu ihtimali sıfıra indirmeniz ancak enstrümanınızı uzmanlar danışmanlığında almanızla mümkündür. Yanlış enstrüman almamaları için üyelerimize enstrümanlar ithalat fiyatı üzerinden (Toptan fiyat) yaklaşık %50 indirimli olarak sağlanmaktadır.

*Ücretsiz Fiziksel Yeterlilik Yetenek Analizlerine Randevu Aldığınız Takdirde Ankara’da Çayyolu Ümitköy’de Ücretsiz Olarak Katılabilirsiniz.

Uygulama Ağırlıklı Programlar

Konservatuvara Hazırlık Programları

Yan Flüt ve Motivasyon

Yan Flüt

Ayrıntılı bilgi için ulaşabileceğiniz

 TEL NO: 

0(312) 235 2357

ramel sanat

“Sanatın Dokunuşları”

Yan flüt kursu dahil olmak üzere birçok enstrüman eğitiminde pedagoji kavramı derneğimizle Türkiye’de ilk defa resmi olarak 2007 Yılında literatüre girmiştir. 

SANATI YAŞATMAYA FARKLILIĞIMIZLA EN GÜZEL HALİYLE DEVAM EDİYORUZ.

Ümitköy Ana Cadde, 2432. Cadde, Ümitköy, Çayyolu / Ankara Adresindeki Bina ve Yeni Bina ile de Ramel Fikirleri Büyüyerek Sizlerle.

Modernize Metotlar Derneği başkanlığı yapmış olan Ramel kurucularından fikir sahipleri, farklı statülerle çalışmalarına Ramel bakış açısını yaşatarak devam etmiştir. Fikir sahipleri, Ankara Ümitköy’de Psikoloji ve pedagoji ağırlıklı alanlarla bakanlık ruhsatıyla çalışmaktadır. Bu nedenle yapılanması Ses Eğitim Kurumları olarak tamamlanmaktadır.

egitimyoneticisiYan Flüt Kursu