Duyurular

Çayyolu Ümitköy Bateri Kursu Kayıtlarımız Başlamıştır

Çayyolu Ümitköy’de Bateri Kursu Yeni Dönem Kayıtlarımız Modernize Metotlar Kapsamında Başlamıştır. Bire bir özel ders şeklinde gerçekleşen bateri kursları için kayıt yaptırabilir, kayıt olmadan önce randevu alarak ücretsiz analizlerimize katılabilirsiniz.

Çayyolu Ümitköy Bateri Kursu Kayıtlarımız Başlamıştır

Çayyolu Ümitköy Bateri Kursu Kayıtlarımız Başlamıştır.

Bateri (Davul) Kursu

Çayyolu Ümitköy’deki bateri kursu programlarımız pedagojik psikolojik faktörler dahilinde Modernize Metotlar kapsamında verilmektedir. Öğrencilerimizin bateri ile gerçek anlamda iletişime geçerek motivasyonlarının sürekli olarak üst düzeyde tutulması sağlanmaktadır. İlk etapta pratik ağırlıklı olarak izlenen bateri dersi sayesinde, öğrencilerimiz en kısa sürede sevdikleri parçalara eşlik eder noktaya getirilmektedir.

Çayyolu Bateri Kursu

Motivasyon odaklı olan Modernize Metotlar kapsamındaki bateri kursları ve enstrümanın birbirleriyle doğalarının uyumu sayesinde beklenenden çok daha kısa sürede belli bir düzeyde bateri çalmaya başlanabilmektedir. Bateri icracısı olarak uzmanlaşmak tabii olarak belirtilen süreçlerde mümkün değildir ancak uygulanan öğretim sistemi ile alışıla gelmiş süreçler ciddi oranlarda kısalmakta ve birkaç ay gibi kısa bir süre bateri dersi alan katılımcılar kayda değer bateri icracıları haline gelmektedir.

Bu sürecin sonunda öğrencilerimiz bünyemizde devam eden “Drum Academy” ve sonrasında master class eğitimlerimize katılmaktadırlar.

Bateri kurslarımız genellikle haftada 1 saat bire bir özel ders şeklinde olan minimum programımız dahilinde gerçekleşmektedir. Dersler öğrencinin uygun olduğu gün ve saate göre düzenlenebilmektedir.

BATERİ KURSLARINDA

BİRE BİR ÖZEL EĞİTİMLER

“17.Onur Ödülü Sahibiyle Eğitimde Fark Yaratan Bakış Açısı”

Bateri, küçük yaş grupları için de piyano ile beraber eğitimi ilk sırada önerilen bir enstrümandır. Temel bir enstrüman oluşu nedeniyle, ritim duygusunun, koordinasyonun gelişmesine büyük katkı sağlayan bateri, erken sonuç vermesiyle yine küçük yaş gruplarını müzik ile tanıştırmak için son derece elverişli bir enstrümandır. Piyano ile müzik kurslarına başlaması erken olarak değerlendirilmiş öğrencilere bateri veya perküsyon kursu önerilmektedir. Karl Orrf Yöntemi’nin içeresinde ağırlıklı haliyle perküsyon öğeleri bulunmaktadır. Bu nedenle Orrf Yöntemi ile eş zamanlı olarak sürdürülen perküsyon veya bateri dersi, öğrenciye büyük fayda sağlamaktadır. Pedagojik yönden değerlendirildiğinde, bu enstrümanın seçilmesiyle, çabuk sonuç veren bir enstrüman olması sayesinde, bateri kursu alan küçük yaş grubu öğrencilerinin müzik eğitiminin sürekliliği sağlanmaktadır. Ayrıca bateri eğitiminin ilk safhalarında dijital bateri (davul) kullanılması bu yaş grubu öğrencileri üzerinde dijital baterinin çeşitli ekstra özellikleri sayesinde pozitif sonuçlara büyük katkı sağlamaktadır. Bateri dersi içerisinde küçük yaş gruplarına verilen eğitimlerde karşılaşılan genel problemlere pratik çözümler oluşturan dijital davullar ile öğrencinin dikkatinin enstrümana yoğunlaştırması kolaylıkla sağlanabilmektedir. Zaman zaman oluşabilecek konsantrasyon eksikliklerinde, bateri eğitimcisi, yine dijital bateri üzerindeki eğlenceli ekstra fonksiyonlarla öğrencinin dikkatini toplamasını sağlayabilmektedir. Birkaç ders sonrasında akustik davula geçmek mantıklı olacağı gibi küçük yaş grupları için eğitimin devamında akustik davul (bateri) ile tanışacak öğrenci için akustik davul yeni bir motivasyon kaynağı haline getirilebilmektedir. Bu yönüyle değerlendirildiğinde eğitimin ilk safhasında öğrencilerin yaş gruplarına ve karakteristik özelliklerine göre enstrüman seçimi büyük önem arz etmektedir.

ANKARALILAR İLE BAŞARILARIMIZI SANAT İÇİN ATTIĞIMIZ SAĞLAM ADIMLARLA KUTLUYORUZ

ramel sanat

1995’den BUGÜNE PARLAK IŞIKLAR ÜLKEMİZİ SANATLA AYDINLATIYOR

Bateri kursu almaya karar verirken genel bir değerlendirme sağlayan Fiziksel Yeterlilik ve Yetenek Analizlerimiz randevu aldığınız takdirde ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Randevu ve Bilgi İçin

TEL NO:

0(312) 235 2357

Analizler sonucunda öğrencinin durumuna göre hangi eğitimler dahilinde değerlendirilmesi gerektiğine de karar verilmektedir. Öğrencinin öğrenmeye hazırlanması gerekebilmektedir veya ileri düzeyde olduğu tespit edilerek bu bağlamda bateri kursu programları dahilindeki ileri eğitimlere yönlendirilmesi gerekebilmektedir.

Haftanın her günü 09.00 ile 20.00 saatleri arasında bize Bilgi-Destek Hattımızdan ulaşabilirsiniz. Belirtilen saatler dışında aradığınızda mesajınızı bıraktığınız takdirde uzmanlarımız size en kısa sürede geri dönüş sağlayacaklardır.

Merkez Bina Adresi (Çayyolu): 

Ümitköy Ana Cadde, 2432. Cadde, (Ümitköy, Çayyolu / Ankara

egitimyoneticisiÇayyolu Ümitköy Bateri Kursu Kayıtlarımız Başlamıştır

Related Posts