Duyurular

Akustik Gitar Kursu

Akustik Gitar Kursu Ankara Ramel 

Ankara’daki akustik gitar kursu programlarımız Modernize Metotlar kapsamında verilmektedir.

GİTAR EĞİTİMİNDE MODERNİZE METOTLAR

23 YILLIK TECRÜBEMİZLE

AKUSTİK Gitar – GİTAR DERSLERİ

BİRE BİR ÖZEL EĞİTİMLER

HIZLI GİTAR METODU ile akustik gitar çalmayı öğrenmek isteyen sanatseverler repertuarlarını oluşturmak için aylarca yıllarca beklemek zorunda kalmıyorlar.  Bünyemizde yeni öğrenme teknikleriyle çok kısa sürelerde gitar çalmak mümkün.

Türkiye’de psikolojik ve pedagojik faktörler göz önünde bulundurularak hazırlanmış ilk ve tek metot olan ve uygulanmaya başlanan tarihten itibaren büyük yankı uyandıran “Hızlı Gitar Metodu”, Modernize Metotlar kapsamında Süre ve Öğretim GARANTİLİDİR.

“Eğitimde Feda Edilecek Tek Bir Fert Dahi Yoktur.”

Mustafa Kemal Atatürk

Dünya’da birçok ülkede yaygın olarak benzerleri uygulanan HIZLI GİTAR METODU kullanılarak modern öğretim teknikleriyle alışıla gelmiş süreçler ciddi oranlarda kısalmakta ve haftada 2 saat bire bir özel ders alan gitar öğrencileri MAKSİMUM 5 ayda kayda değer gitar icracıları haline gelmektedir.

Ankara Gitar Kursu

Hızlı Gitar Metodu devamında teori ağırlıklı program olan Guitar Academy’ye başlanır ve uzmanlaşma süreci olan alan dersleri ile öğrencinin yatkın olduğu veya ilgi duyduğu alanın ileri düzey detayları işlenir.

Öğrenmeyi de Öğreten Eğitim Modeli

Gitar öğrencilerinin beklenenden çok daha kısa zamanda eserler icra eder düzeye geleceği basit koşullar sağlandığı takdirde garanti edilmektedir.

Gitar icracısı olarak uzmanlaşmak tabii olarak belirtilen süreçlerde mümkün değildir ancak bünyemizde uygulanan modern öğretim sistemi ile alışıla gelmiş süreçler ciddi oranlarda kısalmakta ve birkaç ay gibi kısa bir sürede gitar öğrencileri kayda değer gitar icracıları haline gelmektedir. 

Metodun devamında teori ağırlıklı eğitim için Guitar Academy’e, sonrasında veya eş zamanlı olarak master class dersleri ile uzmanlaşma kararı verildiği takdirde alan seçimi yaparak alan derslerine devam edilmektedir.

“Pratik Metot”, Hızlı Gitar Metodu’nun 11 Yaş ve Altı İçin Geliştirilmiş Halidir.

17.Onur Ödülü Sahibiyle Eğitimde Fark Yaratan Bakış Açısı

Çayyolu Müzik Kursu

GUITAR ACADEMY:

Teori ağırlıklı gitar eğitim programıdır. Daha önceden gitar çalmayı bilen veya Hızlı Gitar Metodu’nu bitirmiş öğrenciler gereken seviyeye ulaştıklarında 3 kurdan oluşan akademiye girmeye hak kazanırlar. Sadece seviye tespiti ile öğrenci kabul eden GUITAR ACADEMY bünyemizde devam ediyor.

      gitar-akademisi-ankara

ALAN SEÇİMİ

(Master Class)

Hızlı Gitar Metodu’nu bitirmiş öğrenciler alan seçimi yaparlar. Guitar Academy ile eş zamanlı olarak işlenmek üzere öğrenci, yatkın olduğu alanı, Eğitimcilerimizin yönlendirmelerini ve kişisel fikrini ( kişinin kendi isteği ) sentezleyerek belirler. Alan dersleri dahilinde, Blues, Jazz, Flamenko, Klasik Müzik, Rock, Metal gibi başlıklardan biri seçilmekte ve öğrencinin seçilen başlıkta uzmanlaşması sağlanmaktadır. Alan dersleri başlangıçta Hızlı Gitar Metodu’nda öğrenilmiş başlıklar kullanılarak işlenmekte, öğrenci Guitar Academy’de gelişme kaydettikçe, Akademi’de öğrenilmiş başlıklar üzerinden devam etmektedir. Alan Dersleri, Akademi’de öğrenilenlerin uygulandığı bir eğitim platformuna sahiptir.

Özetle, Akademi’de işlenen konulara paralel olarak alan derslerinin işleyişi farklılaşmaktadır.

Çayyolu Gitar Dersi

Gitar öğrencilerimizden belli bir süre kursa devam etmiş olanlar düzenlediğimiz konserlerde mutlaka sahne almaktadırlar. Geçmişteki öğrencilerimizden birçoğu nitelikli gruplarda gitar çalmaya devam etmektedir.

*Gitar Kursu Almaya Başlamadan Önce Ücretsiz Fiziksel Yeterlilik Yetenek Analizlerine Katılmanız Önerilir. Analizlerin Kayıt Anlamında Hiçbir Bağlayıcılığı Yoktur. Randevu Aldığınız Takdirde Ankara Çayyolu Ümitköy’de veya Kızılay’da Ücretsiz Olarak Katılabilirsiniz.

ÜMİTKÖY, ÇAYYOLU, CİNNAH ve KIZILAY’da

 Bize Ulaşabileceğiniz

TEL NO: 

0(312) 235 2357

 

SES Yıldız logo

Modernize Metotlar logo

Gitar kursu başlangıcında, Modernize Metotlar ve kapsamında bulunan Hızlı Gitar Metodu uygulandığında, öğrenciye gitar eğitimini veren okul tarafından eğitim süresince revize edilen alt başlıklarda, daha fazla kriterin göz önünde bulundurulması zorunluluğu doğmaktadır. Örneğin gitar kursu başlangıcında derste mutlak suretle ilk olarak “parmak alıştırmaları” işlenmelidir ve parmak egzersizleri en az 3 hafta sürdürülmelidir. İlk dersin akabindeki haftalarda bu alıştırmalar genelde öğrencilere “sıkıcı” gelmektedir. Öğrenciye enstrümanı sevdirerek eğitim vermeyi kendine ilke edinmiş Modernize Metotlar kapsamında sıkıcı olmasına rağmen parmak egzersizlerinden asla feragat edilemez. Çünkü bu alıştırma süreci bilimsel olarak çok büyük bir misyona sahiptir. Bu alıştırmalar, ne kadar uzun sürer ve öğrenci tarafından ders dışındaki çalışmalarda ne kadar uzun süre etüt edilirse, öğrenci metodun ilerleyen konularında o kadar rahat ve hızlı ilerler. Sevindiricidir ki öğrenciler gitar çalmaya, gitar eğitimi almaya karar verdiklerinde ekstra bir motivasyona sahiptirler. Başlangıç aşamasındaki bu ekstra motivasyon sayesinde “sıkıcı” olarak tanımlanan parmak alıştırmalarına ilerleyen birkaç hafta sabır gösterebilmektedirler ve bu sayede egzersizlerin verimli şekilde tamamlanmasından sonra başlanılan konularda daha rahat, kolay ilerleyebilmektedirler. Diğer taraftan Modernize Metotlar, enstrüman öğretirken motivasyonu üst düzeyde tutma ve sevdirerek gitar çaldırma sözünü yine aynı sayede yerine getirebilmektedir.

Modernize Metotlar logo

GİTAR EĞİTİMİNDE MODERNİZE METOTLAR
“HIZLI GİTAR METODU”

GİTAR EĞİTİMİNDEKİ
ÇAĞDAŞ ANLAYIŞLA
Öğrencilerimiz 1 ayın sonunda şarkı çalışmaya başlıyor,
5 ayda ana başlıkları kullanarak kendi repertuarlarını oluşturacak
düzeye geliyorlar. Süreç GARANTİ EDİLMEKTEDİR.

Hızlı Gitar Metodu ve benzeri modern metotlar, gitar eğitimine sıfırdan başlayan öğrencilerin yanı sıra daha önce gitar eğitimi almış ancak yaygın sebeplerden ötürü gitara devam etmekten vazgeçmiş binlerce öğrenciyi de başarıya ulaştırmıştır.

Gitar Kursu

Gitar Kursu

Ücretsiz Fiziksel Yeterlilik Yetenek Analizlerinin Kayıt Anlamında Hiçbir Bağlayıcılığı Yoktur. Randevu Aldığınız Takdirde Ankara Çayyolu Ümitköy’de Ücretsiz Olarak Katılabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabileceğiniz

 TEL NO:   

0312 235 2357

HIZLI GİTAR METODU VE AKUSTİK GİTAR KURSUYLA İLGİLİ DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK  İÇİN BURAYA TIKLAYARAK ANA GİTAR KURSU SAYFASINI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

SES Yıldız logo

Çayyolu Gitar Kursu

ramel sanat

GiTAR EĞİTİMİNDE MODERNİZE METOTLAR

KLASİK Gitar – AKUSTİK Gitar – ELEKTRO GİTAR DERSLERİ

HIZLI GİTAR METODU

egitimyoneticisiAkustik Gitar Kursu