Keman Kursu

KEMAN KURSU ANKARA ÇAYYOLU ÜMİTKÖY, ÇANKAYA MODERNİZE METOTLAR

Açılacak yeni eğitim kurumunun proje bilgileri sitede ön hazırlık amacıyla bulunmaktadır. Uzun yıllardır yaşatılan Ramel bakış açısı direkt olarak keman üzerine eğitim kurumu yapılanmasıyla faaliyete çok yakında geçecektir. Açılacak yeni eğitim kurumunun proje bilgileri sayfada fikir sahiplerinin geçmişteki tecrübeleri ve araştırmaları doğrultusunda kazanılmış önemli bilgiler halinde bulunmaktadır. Bu bilgiler yeni kurumu da anlatmak amacıyla hazırlanmıştır.

Ankara’da Çayyolu Ümitköy’deki keman kursu programlarımız Modernize Metotlar bakış açısıyla verilmektedir.

Keman eğitimi zihinsel ve bedensel koordinasyon gerektirdiği için keman derslerimiz bire bir özel ders şeklinde gerçekleşmektedir. Keman kursuna başlama yaşı genellikle bünyemizde yedidir. (*En erken beştir.) Öğrencinin okuma yazma bilmesi önem arz etmektedir ancak belli bir yeteneğe sahip öğrenciler bu tanımlamanın dışında tutulmaktadır. (Okul Öncesi Müzik Eğitimi Bölümünde farklı programlar izlenmektedir. Bu nedenle yaş sınırı uygulamaları da farklılık göstermektedir.)  Ders programları kurumun eğitimen-derslik durumuna göre imkanlar dahilinde öğrencinin uygun olduğu günler ve saatlere göre düzenlenmektedir. Keman derslerine başlama yaşı için herhangi bir üst sınır bulunmamaktadır. Eğer Çayyolu merkezimizde keman kursu alma konusunda karar aşamasındaysanız ücretsiz fiziksel yeterlilik ve yetenek analizlerimize randevu aldığınız takdirde katılabilirsiniz.

BİRE BİR ÖZEL EĞİTİMLER

*Ücretsiz Fiziksel Yeterlilik Yetenek Analizlerine Randevu Aldığınız Takdirde Ankara Çayyolu Ümitköy’de Ücretsiz Olarak Katılabilirsiniz.

RANDEVU İÇİN

TEL: 0312 235 2357

ANKARALILAR İLE BAŞARILARIMIZI SANAT İÇİN ATTIĞIMIZ SAĞLAM ADIMLARLA KUTLUYORUZ

1995’den BUGÜNE PARLAK IŞIKLAR 23 YILDIR ÜLKEMİZİ SANATLA AYDINLATIYOR

Perdesiz bir enstrüman oluşu nedeniyle keman çalmayı öğrenmenin diğer birçok enstrümanla karşılaştırıldığında daha zor olduğu genel bir kanıdır. Bu kanı birçok öğrencinin zamanla keman öğrenmekten vazgeçmesine neden olmaktadır.  Uyguladığımız programlar ile bu duruma çözüm getirmeyi hedeflemekteyiz.

Keman Eğitiminde Pedagojik Yaklaşımlar

Bünyemizde keman kursu almaya başlamış keman öğrencileri, Psikolojik ve Pedagojik faktörler göz önünde bulundurularak hazırlanmış Keman Eğitim Programı ile kendi repertuarlarını oluşturabilecek seviyeye gelmektedirler. Keman eğitim programı başlangıçta uygulama ağırlıklıdır. İleriki safhalarda teoriye yüklenmektedir. Program felsefi yönden gelişmiş olup eğitim esnasında karşılaşılan zorlukların aşılması için nasıl bir yöntem izleneceği konusunda ulusal ve uluslararası literatüre girmiş olan keman eğitimcilerinin görüşlerinden yola çıkılarak hazırlanmıştır ve her öğrencinin kişisel özelliklerine göre değişim gösteren alt başlıklara sahiptir.

Merkez adresimiz Çayyolu keman kursu eğitim programlarını, tüm şubelere dağıtarak ve Ankara’daki birçok diğer kuruma aktararak metotların yayılmasını sağlamış ve toplumsal sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirmiştir.

Enstrüman Dersleri Neden Genel Anlamda Bire Bir Özel Olarak Gerçekleşmelidir?

Bilindiği üzere enstrüman eğitimi zihinsel ve bedensel koordinasyon gerektirmektedir. Eğitim programları, öğretim yöntemleri kendi içlerinde alt başlıklara sahiptirler. Bu alt başlıkların kişinin özelliklerine göre düzenlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle eğitim süreci içerisinde her öğrenci için müfredat, öğrencinin özelliklerine ve performanslarına göre revize edilmektedir.

KEMAN

1700’lü yıllarda son halini alan keman yaylı enstrümanların en küçüğü olmakla beraber en yüksek tona sahip olanıdır. Keman alımı aşamasında, keman ve yay seçerken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Keman seçimi, kemanın kendi fiziki özelliklerinin yanı sıra öğrencinin bedensel özellikleri de göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Doğru keman seçimi için danışmanlardan yardım alabilirsiniz.

Ne yazık ki Ankara’da müzik aleti mağazalarının hemen hemen hiçbiri akademik alt yapıya sahip değildir. Bu sebepledir ki satın alacağınız enstrümanı eğer çalmayı bilmiyorsanız bu gibi mağazalardan yanıltıcı yönlendirmeler ile hatalı ya da yanlış keman alma ihtimaliniz çok yüksektir. Bu ihtimali sıfıra indirmeniz ancak uzmanlar danışmanlığında enstrümanınızı almanızla mümkündür. Yanlış enstrüman almamanız için bu nokta büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle enstrümanlarını üyelerimize ithalat fiyatı üzerinden (Toptan fiyat) yaklaşık %50 indirimli olarak sağlamaktayız.

Master Class:

Master Class eğitimlerimiz uzman düzeyine yaklaşan öğrencilerimize veya uzman düzeyindeki öğrencilerimize sağladığımız eğitimlerimizi tanımlamaktadır. Bu süreç, Dünya’nın alanında en kapsamlı programları sentezlenerek takip edilmektedir. Bünyemizde bu programlar sadece master class seviyesindeki ileri düzey öğrenciler için kullanılmaktadır.

Ayrıca yurt dışı kaynaklı programlar Psikoloji / Motivasyon merkezliyse bazı noktalarda Ülkemiz için geçerliliğini ve değerini kaybedebilmektedir. Bu nedenle başlangıç ve orta düzeydeki öğrencilerimize kesinlikle bu programlar uygulanmamaktadır.

Yurt dışından alınarak, üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmadan Ülkemizde de uygulanan programlar, genellikle lisans-yüksek lisans düzeyindeki eğitimlerde kullanılan programlardır. Başka ülkelerde, Psikoloji / Motivasyon merkez alınmadan hazırlanmış bu programlar ülkemizde de rahatlıkla hiçbir değişikliğe tabi tutulmaksızın uygulanabilirler.

Keman Eğitimi Kategorileri

 

Konservatuvara Hazırlık Programları

Rolland Metodu

Suziki Metodu

Keman ve Motivasyon

Şeklindedir.

Müzik eğitiminde motivasyonu merkez alan “Modernize Metotlar” psikolojik ve pedagojik faktörler göz önünde bulundurularak hazırlanmış alanında Türkiye’deki ilk ve tek eğitim yöntemidir. Öğrencilerin eğitim süreci boyunca motivasyonlarının olabilecek en üst düzeyde tutulmasını sağlayan metotlar ilk etapta uygulamaya ağırlık vererek müzisyen adayının enstrümanı ile iletişime en kısa sürede geçmesini sağlamakta bu yolla müziği öğrencinin hayatında hobi olarak veya profesyonel olarak kalıcı hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Keman Eğitim Metotlarından Suzuki ve Rolland Metotları, psikolojik ve pedagojik anlamda da gelişmiş programlardır. Bu nedenle, bünyemizde bu metotlar “Modernize Metotlar” ile sentezlenerek takip edilmektedir.

Eğitim programlarımız Türk öğrencisinin sosyokültürel yapısıyla paralel olarak şekillenmiştir.

Öğrencilerimizin motivasyonları, eğitim süresi boyunca bizler için ilk sırada gelmektedir.

Daha önceden keman eğitimi olan öğrenciler için repertuar üzerinden takip edilen pratik içerikli programlar uygulanmaktadır.

Yaylı enstrümanlar en meşakkatli enstrüman grubu olarak kabul edilebilir. Bu bağlamda sadece enstrümandan doğru sesi alabilmek için diğer enstrümanlara nazaran daha uzun süre parça icrasından uzak alıştırmalar yapmak gerekmektedir.

Bu nedenledir ki uygulama ağırlıklı programlarımız daha önceden keman eğitimine sahip öğrencilerimize veya belli bir noktaya ulaştırdığımız öğrencilerimize mutlaka uygulanmaktadır.

ÇAYYOLU’NUN İLK SANAT KURULUŞU OLARAK DÜŞÜNÜYORUZ Kİ DUYARLI ÇAYYOLU’ndaki GERÇEK SANATSEVER KİTLESİ BELKİ DE DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDEN ÇOK DAHA FARKLI… SANATI YAŞATMAYA FARKLILIĞIMIZLA EN GÜZEL HALİYLE DEVAM EDİYORUZ.

Ümitköy Ana Cadde, 2432. Cadde, Ümitköy, Çayyolu / Ankara Adresindeki Eski Bina ve Yeni Bina ile Ramel Fikirleri Büyüyerek Sizlerle Olacaktır. Kurucuların Ümitköy’deki ikinci eğitim kurumu olarak sanat alanında çok yakında MEB’e bağlanma süreci tamamlanacaktır.

Modernize Metotlar Derneği başkanlığı yapmış olan Ramel kurucularından fikir sahipleri, farklı statü ve isimle çalışmalarına Ramel bakış açısını yaşatarak devam etmiştir. Fikir sahibi, Ankara Ümitköy’de Psikoloji ve pedagoji ağırlıklı alanlarla bakanlık ruhsatıyla çalışmaktadır. Bu nedenle Ses Eğitim Kurumları olarak yapılanması başlatılan çalışmalar, ilgili eğitim kurumlarının statüsü doğrultusunda farklıdır.

[Toplam:5    Ortalama:5/5]
egitimyoneticisiKeman Kursu