Duyurular

Keman Kursu – Suziki Metodu


 Suzuki Keman Metodu Nedir?

4 yaş ve üzeri öğrencilere geniş kapsamlı bir keman eğitimi programıdır.

Teknik çalışma, Teorik çalışma olarak temel müzik eğitimini ve keman repertuarını içerir.

Japon kemancı ve eğitimci Shinichi Suzuki (1898-1998) tarafından çocuklar için geliştirilmiş bir müzik eğitimi felsefesi ve metodudur. Temeli dinlemeye, tekrar etmeye ve grupla çalmaya, dayanır. Metodun felsefesi, yeteneğin sadece doğuştan değil, doğru eğitimle edinilebileceğidir.

Yetenek eğitiminde Veli hayati bir unsurdur. Suzuki Metodu Veliden zaman, sabır ve öğretim felsefesine bağlılık talep eder. Veli öğretmenden enstrümanın temel özellikleri ve öğretim yöntemleriyle ile ilgili bilgi edinir, evdeki öğretmendir ve bu yüzden öğrenciyle birlikte tüm derslere katılmak, dersi takip etmek ve not tutmakla yükümlüdür. Ayrıca ders dışında öğrencinin müzikten ve enstrümanından kopmamasını sağlamak için çalışılan eserlerin kayıtlarını dinletmek, günlük çalışmaların ve tekrarların düzenli olarak yapılmasına yardımcı olmak temel görevleri arasındadır. Suzuki Metodunun temelini oluşturan ” Sevgiyle Eğitmek” isimli kitap kayıt sırasında program koordinatörlüğünden temin edilebilir.

ANKARA RAMEL SANAT

  ÜMİTKÖY ÇAYYOLU ve KIZILAY’da

Her Konuda Ayrıntılı Bilgi İçin Ulaşabileceğiniz

TEL NO:

0(312) 235 2357

Haftanın her günü 09.00 ile 20.30 saatleri arasında bize Bilgi-Destek Hattımızdan ulaşabilirsiniz. Belirtilen saatler dışında aradığınızda mesajınızı bıraktığınız takdirde uzmanlarımız size en kısa sürede geri dönüş sağlayacaklardır.

e-mail: info@ramelsanat.com

egitimyoneticisiKeman Kursu – Suziki Metodu