Duyurular

Ramel Sanat Araştırma Merkezi

1995 yılında Ankara Çayyolu’nun ilk sanat kuruluşu olarak başladığı yolda, 2007 yılından itibaren modern eğitim yöntemlerini Ülkemizde yaymak için faaliyet gösteren kurum, Ankara Çayyolu bölgesini pilot bölge olarak seçmiş, sanat alanındaki birçok kuruma donanımsal ve maddi destek sağlarken uzun yıllar sanatı yaymak geliştirmek için emek vermiştir.

Çayyolu’nun ilk sanat kuruluşu, 2007 yılında sanat alanında Ülkemizdeki eksiklikleri ve sorunları tespit etmiş, bu sorunları çözmek eksiklikleri gidermek adına Ramel Sanat Araştırma Merkezi ve Ramel Sanat Şikayet Merkezi’ni, En son konservatuvar düzeyinde YÖK karşılıklı diploma sağlamak adına Ramel Sanat Diploma Merkezi’ni oluşturmuştur.


Ramel Sanat Araştırma Merkezi

 Alanında Türkiye’de yaşanan sorunları çözmek için 2007 yılından itibaren çalışan oluşum, Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinde, ABD’de ve Dünya’nın diğer gelişmiş ülkelerinde benzerleri uygulanan yöntemleri Ülkemizde yaymayı hedeflemiştir. Ramel Sanat Araştırma Merkezi, tarihte iz bırakmış müzik hareketlerindeki eğilimler ile modern çağdaki ihtiyaçları sentezleyerek daha parlak ışıklar yaratmak adına yeni metotlar geliştirmek için emek vermiştir.

“Eğitimde Feda Edilecek Tek Bir Fert Dahi Yoktur.”

Mustafa Kemal Atatürk


egitimyoneticisiRamel Sanat Araştırma Merkezi