Duyurular

Piyano Kursu Çayyolu

Müzik kurslarımızdan piyano kursu Çayyolu merkez adresimizden gerçekleşmektedir ve kursa başlamaya karar verirken tamamen ücretsiz olarak fiziksel yeterlilik yetenek analizlerimizi içeren tanışma dersimize randevu alarak katılabilirsiniz. Müzik kurslarında motivasyon merkez alınarak hazırlanmış “Modernize Metotlar” psikolojik ve pedagojik faktörler göz önünde bulundurularak hazırlanmış alanında Türkiye’deki ilk ve tek eğitim programıdır.

Piyano kurslarında Çayyolu haricindeki şubelerimizde psikolog desteği bulunmamaktadır. Sadece Çayyolu piyano kursu alanında çocuk yaş gruplarında psikologlar ile desteklenen merkez adresimizdir. Piyano eğitimine başlama yaşı öğrencinin fiziksel durumuna göre değişiklik gösterdiği için piyano kursu almaya karar verirken Ankara Çayyolu Ümitköy’deki merkezimizde ücretsiz yapılan fiziksel yeterlilik ve yetenek analizine katılmanız tavsiye edilir.

Öğrencilerin eğitim süreci boyunca motivasyonlarının olabilecek en üst düzeyde tutulmasını sağlayan metotlar ilk etapta uygulamaya ağırlık vererek müzisyen adayının enstrümanı ile iletişime en kısa sürede geçmesini sağlamakta bu yolla müziği öğrencinin hayatında hobi olarak veya profesyonel olarak kalıcı hale getirmeyi amaçlamaktadır.
Öğrencilerin kendi çaldığından hissettikleri ve kaydedilen gelişmeleri kestirebilmesi, yapılan alıştırmalardan daha önemlidir.
Öğrencinin ilgisini çeken benzer şarkıları çalmak veya basit dizileri kullanarak doğaçlama yapmayı öğrenmek gibi müziğin çeşitli alanlarında deneyim kazanması, öğrencinin davranışlarında değişiklikler meydana getireceği gibi, çalışmaya motive olmasını da sağlayacaktır. Bu bağlamda kurumumuz ilk etapta her öğrenciye ücretsiz fiziksel yeterlilik ve yetenek analizi uygulamaktadır. Farklı semtlerdeki okullarımızdan sadece Çayyolu müzik kursları yetenek analizlerinin uygulandığı merkezimizdir.
Akademimizde, enstrümanın başlangıç evresinde “Modernize Metotlar” adlı psiko-pedagojik faktörlerleri içeren program dahilinde eğitim sağlanmaktadır. Piyano kursları, bütün enstrüman eğitimlerinde olduğu gibi bire bir özel ders şeklinde gerçekleşmektedir. Çünkü bilindiği üzere enstrüman eğitimi zihinsel ve bedensel koordinasyon gerektirmektedir.

egitimyoneticisiPiyano Kursu Çayyolu