Cha Cha Dans Kursu

Cha Cha Dans Kursu Ankara

Ünlü latin danslarından olan Cha Cha, ileri ve geri adımlarla, yanlara hızlı şase adımlar içermektedir. Birinci ve ikinci vuruşlardaki yavaş adımları takiben üç hızlı adımdan oluşmaktadır. Müzikleri dinamiktir ve içinde hızlı figürler barındıran canlı bir Latin Amerikan dansıdır. Rumba ve Mambo’nun sentezi olarak görülen bu dans türü, diğer dallara göre daha yeni olmasına rağmen duru, sade ve basit yapısından ötürü çok kısa sürede güçlü bir popülariteye ulaşmıştır. Eşlerin kapalı ve açık tutuşta ya da mesafeli şekilde yapabilecekleri figürleri vardır. Birinci ve ikinci vuruşlarda yavaş adımlar sergilenmekte bunu üç hızlı adım takip etmektedir. Cha cha’nın pistteki genel karakteri ciddiyet taşımayı değil, biraz neşeyle eğlenceli bir parti havasını taşımayı tercih etmiştir. Bir pozisyon dansı olmasından ötürü çifler genellikle küçük uygulama alanında icra etmektedirler.

Son yıllarda ülkemizde dans kursları eğitimlerini yoğunlaştırmış ve cha cha nın gelişimini sağlamıştır. Ülkemizde başta İstanbul olmak üzere şehrimizde Ankara’da da büyük yayılma göstermiştir. 8 Eylül 1997 tarihinde, Uluslararası Olimpiyat, Uluslararası Dans Sporu Federasyonu’nu tam üyeliğe kabul ettiğini açıklamıştır. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne tam üyelik, yasal olarak dansın bir spor dalı olarak kabulü anlamındadır. Uluslararası olarak geçerlilik kazandıktan sonra cha cha dans okullarında yaygınlaşmaya başladı.

ÜMİTKÖY’DEKİ DANS OKULU OLDUĞUNU SÖYLEYİP DAHA YENİ YILLAR SONRA BAŞVURU YAPMIŞ KURUMLARDAN FEDERASYONU ELE GEÇİRİP HİÇBİRŞEY ÜRETMEYEN KANEMİCİLERE DİKKAT EDİNİZ.

egitimyoneticisiCha Cha Dans Kursu