Arjantin Tango Dans Kursu

Dansın Büyüleyici Dünyasının Kapıları

Tango sadece bir dans değildir; bir yaşam stilidir. Tango çoğu şairin duygularının şu cümleyle dışa vurumudur:

“Bir kavganın, kutlamaya dönüşebilme inancı”

Tango, Arjantin ve Avrupa ticari ilişkileri esnasında Avrupa’nın dans ve müziklerinden etkilendi. Daha sonra Arjantin Tangosu 1913 yıllında Amerika’ya gitti ve sonraları sayısız ülkenin saraylarına kadar girdi. Herkesin hayran kaldığı bir dans haline geldi ve dans okullarında tango kursları verilmeye başlandı.

Tango kurslarında izlenen program büyük önem arz etmektedir. Ankara’daki ilk tango kursu veren dans okullarından biri olan oluşum, bu konuda izlediği müfredatla takdir toplamış ve Ankara’da diğer tango kurslarına öncülük etmiştir. Oluşum, düzenlediği organizasyonlar ve bünyesinde verdiği eğitimlerle tangonun ve dans kültürünün şehrimiz Ankara’da gelişmesini sağlamıştır.

Arjantin Tangosu 1800’lü yıllarda Arjantinli yoksul göçmenlerin bağımsızlık mücadelesi sırasında kendilerini avutmak için kendi kültürlerinde varolan dansları (vals, polka, mazurksa, habanera) birleştirerek ortaya çıkardıkları bir dans olarak bilinir. Bu danslardan vals yavaş ritimli; polka ve habanera ise İspanyol-Küba ritmiyle yapılan hızlı danslardır. Böylece tangoda, alçak giden bir ritmin birden yükselmesine tanık olunabilir.

Figürlerin Rüzgarında Hayalinizi Yaratın.

egitimyoneticisiArjantin Tango Dans Kursu