Kısa Film Kursu Ankara

KISA FİLM KURSU ANKARA ÇAYYOLU’NDA GERÇEKLEŞMEKTEDİR.

Kısa Film Yapım Sinema Kursu

Ankara Sinema Kursu

KISA FİLM YAPIM ATÖLYELERİ

Bu atölyelerde, senaryo yazımından başlayarak post-prodüksiyon ve dağıtıma kadar tüm film yapım süreci uygulamalı olarak anlatılmaktadır.

Atölyelerden önce katılımcılar ile tanışma toplantısı yapılmakta ve en fazla 12 katılımcıdan oluşacak ‘film ekibi’nin seviye tespiti yapılmaktadır.

Bilgi ve teknik yeterlilik bakımından görece daha ileri düzeyde katılımcıların varlığında, iki gruba ayrılma veya ekstra atölye düzenlenebilmektedir.

Katılımcılardan, her biri 3 saat süren 7 atölyeye ve yaklaşık 12 saat süren ‘Film Üretim’ atölyesine düzenli devam etmeleri beklenmektedir. Katılımcı, film ekibine düzenli devam edebileceği durumda atölyeye kayıt olmalıdır.

Sinema Kursları

Atölyelerde aşağıdaki program takip edilmektedir.

Kısa Film Kursları

 Başlangıç:    Tanışma, bilgilendirme ve seviye tespit toplantısı 

1. Hafta: Film Proje Yazım Atölyesi

2.Hafta: Yaratıcı Senaryo Yazım Atölyesi

3.Hafta: Görüntü Yönetmenliği Atölyesi- I  / FOTOĞRAF

4.Hafta: Görüntü Yönetmenliği Atölyesi- II  / IŞIK-AYDINLATMA

5.Hafta: Görüntü Yönetmenliği Atölyesi- III  / VİDEO

6.Hafta: Ses – Müzik Atölyesi

7.Hafta: Kurgu Atölyesi

8.Hafta: Film Üretim Atölyesi (tüm gün)

Film Yapım Sinema Kursu

Uygulamalı atölye çalışmalarında katılımcıların her biri eğitmen eşliğinde, önceden belirlenmiş sahnelerin aydınlatma, çekim, kurgu ve efektlerini yapmaktadır. Tüm gün süren film üretim atölyesinde de eğitmen tarafından temel hatları belirlenmiş bir senaryo, katılımcılarla birlikte şekillendirilmekte ve günün sonunda film üretimi tamamlanmaktadır.

Tüm aydınlatma, çekim ve kurgu uygulamaları, amatör ekipmanlarla değil, profesyonellerin kendi çalışmalarında kullandığı üst düzey film ekipmanları ile yapılmaktadır. Böylelikle katılımcılar en güncel ekipmanları kullanarak üretim sürecinin tüm aşamalarını deneyimleme fırsatı bulabilmektedir.

Kısa film kursunun yanı sıra film analizi kursu, senaryo yazımı, senaristlik kursu, yönetmenlik, ses tasarımı ve ileri düzey dijital video kurgu kursları da bünyemizde sağlanabilmektedir.

Atölye yürütücüsü olan eğitmen, başta ODTÜ olmak üzere yaklaşık 20 yıldır üniversitelerde film yapım dersleri vermekte olan ödüllü öğretim görevlisidir. Birçok uluslararası film festivalinde gerçekleştirdiği atölyelerin yanı sıra çeşitli dernek ve eğitim kurumlarında sinema eğitmenliği yapmıştır. ABD, Macaristan, İtalya, Hollanda ve İngiltere gibi ülkelerde film çalışmaları yapmış olan eğitmen, belgesel, deneysel, müzik videosu, tanıtım filmi ve kamu spotu gibi farklı türlerde üretimini gerçekleştirdiği birçok filmle, ulusal ve uluslararası ödüller kazanmıştır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
egitimyoneticisiKısa Film Kursu Ankara