Kısa Film Kursu Ankara

KISA FİLM KURSU ANKARA ÇAYYOLU’NDA GERÇEKLEŞMİŞTİR.

Kısa Film Yapım Sinema Kursu

Ankara Sinema Kursu

KISA FİLM YAPIM ATÖLYELERİ

‘RUN ART STUDIO’ ile KISA FİLM YAPIM ATÖLYELERİ RAMEL KADROSUNUN DA KATILIMIYLA ANKARA ÇAYYOLU’NDA GERÇEKLEŞMİŞTİR.

Bu atölyelerde, senaryo yazımından başlayarak post-prodüksiyon ve dağıtıma kadar tüm film yapım süreci uygulamalı olarak anlatılmaktadır.

Atölyelerden önce katılımcılar ile tanışma toplantısı yapılmakta ve en fazla 7 katılımcıdan oluşacak ‘film ekibinin seviye tespiti yapılmaktadır.

Bilgi ve teknik yeterlilik bakımından görece daha ileri düzeyde katılımcıların varlığında, iki gruba ayrılma veya ekstra atölye düzenlenebilmektedir.

Katılımcılardan her biri 2 ders saati süren 7 atölye olmak üzere yaklaşık 14 saat süren eğitime düzenli devam etmeleri beklenmektedir. En son gerçekleşen ‘Film Üretim’ atölyesinin süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Katılımcı, film ekibiyle düzenli devam edebileceği durumda atölyeye kayıt olmalıdır.

Sinema Kursları

Atölyelerde aşağıdaki program takip edilmektedir.

Kısa Film Kursları

 Başlangıç:    Tanışma, bilgilendirme ve seviye tespit toplantısı 

1. Hafta: Film Projeleri İçin Hazırlık Atölyesi

2.Hafta: Yaratıcı Senaryo Yazım Atölyesi

3.Hafta: Görüntü Yönetmenliği Atölyesi / FOTOĞRAF-IŞIK-AYDINLATMA

4.Hafta: Görüntü Yönetmenliği Atölyesi / VİDEO

5.Hafta: Ses – Müzik Atölyesi

6.Hafta: Kurgu Atölyesi

7.Hafta: Film Üretim Atölyesi (İhtiyaca Göre Tekrarlanabilmektedir.)

Film Yapım Sinema Kursu

Uygulamalı atölye çalışmalarında katılımcıların her biri eğitmen eşliğinde, önceden belirlenmiş sahnelerin aydınlatma, çekim, kurgu ve efektlerini yapmaktadır. Tüm gün sürebilen hatta tekrarlanabilen film üretim atölyesinde de eğitmen tarafından temel hatları belirlenmiş bir senaryo, katılımcılarla birlikte şekillendirilmekte ve günün sonunda film üretimi tamamlanmaktadır.

Tüm aydınlatma, çekim ve kurgu uygulamaları, amatör ekipmanlarla değil, profesyonellerin kendi çalışmalarında kullandığı üst düzey film ekipmanları ile yapılmaktadır. Böylelikle katılımcılar en güncel ekipmanları kullanarak üretim sürecinin tüm aşamalarını deneyimleme fırsatı bulabilmektedir.

Kısa film kursunun yanı sıra film analizi kursu, senaryo yazımı, senaristlik kursu, yönetmenlik, ses tasarımı ve ileri düzey dijital video kurgu kursları da Run Art Studio tarafından sağlanabilmektedir.

Atölye yürütücüleri, BİLKENT ÜNİVERSİTESİ akademik lisanslı eğitmenlerdir. Birçoğu başta Bilkent Üniversitesi olmak üzere uzun yıllardır üniversitelerde film yapım dersleri vermekte olan ödüllü akademik hocalardır. Birçok uluslararası film festivallerinde de gerçekleştirilen atölyelerin yanı sıra üniversite düzeyinde sinema eğitmenliği yapmışlardır. ABD, İtalya, Hollanda gibi ülkelerde film çalışmaları yapmış olan üstatlar, belgesel, deneysel müzik videosu gibi farklı türlerde üretimini gerçekleştirdikleri birçok filmle, ulusal ve uluslararası ödüller kazanmıştır.

egitimyoneticisiKısa Film Kursu Ankara