Duyurular

Kayıt Sistemi (Üyelik)

Müzik Kursu almayı düşünüyorsanız ücretsiz olarak analizlerimize katılmanız önerilir. Dans Kurslarında eğer sosyal dans dallarını tercih ediyorsanız herhangi bir analiz uygulanmamaktadır. Ancak küçük yaş gruplarının tercih ettiği modern dans kursları için yine analizlere katılınması önerilmektedir.

ÜCRETSİZ FİZİKSEL YETERLİLİK YETENEK ANALİZİ

Çayyolu Ümitköy Merkez Binasında ve Kızılay şubemizde uygulanan bu analizler enstrüman kursu almadan önce çalmayı arzu ettiğiniz enstrümana yeterliliğinizin olup olmadığını öğrenmek amacıyla yapılmaktadır. Analizlere katılmak için hiçbir ön koşul bulunmamaktadır. Analizler her yaştan sanat severe açıktır. Analizlerin içeriğinde katılımcının ezgisel belleği, koordinasyon seviyesi, ses algısı, ritim duygusu, kulağı, çalacağı enstrümana göre parmaklarının yapısı, gücü ( Üflemeli bir enstrüman çalınacak ise ağız diş yapısı ) gibi bir çok kriter incelenmekte, elde edilen verilere göre öğrencinin enstrüman eğitimi alıp almaması konusunda karara ulaşılmaktadır. ( Enstrüman eğitimi alma amacınıza göre analizler farklılık göstermektedir. Hobi amaçlı eğitim kurs alacak öğrenci adaylarımız ile profesyonel düzeyde düşünen veya konservatuvara girmeyi amaçlayan öğrenci adaylarımıza farklı analizler uygulanmaktadır.)

Analizlerden ulaşılan veriler doğrultusunda:

1- Eğitimini almak istediğiniz enstrüman için yeterli olup olmadığınıza

2- Yeteneğiniz ile ilgili genel bir fikire

3- Hangi enstrümana daha yetenekli olduğunuz ile ilgili genel bir fikire

ulaşılabilmektedir.

Bu analizlerle ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şudur ki analizler sadece yeterlilik saptaması yapmaktadır. Analizler sonucunda yeteneğinizin tam kapasitesinin kavranması bilimsel olarak mümkün değildir.

Analizlerimiz randevu aldığınız takdirde tamamen ücretsiz olup hiçbir bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Enstrümana yeterli görülmeniz durumunda kayıt olmak zorunda değilsinizAnalizler çok vaktinizi almazlar ancak bazı özel durumlarda 20 dakikaya kadar uzayabilmektedirler. ( İkiden fazla enstrüman için yapılan analizler çok daha uzun sürmektedir. Konuyla ilgili bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.)

Çoğu sosyal sorumluluk projelerimiz kanalıyla olmak üzere 2011 Yılı Şubat ayına kadar analizi yapılmış 14.247 kişi baz alınarak kurumumuz bünyesinde yapılan istatistiksel çalışma sonucunda başvuruda bulunmuş kursiyer adaylarının %97.8 ‘inin enstrüman eğitimi almaya yeterli bulunduğu belirlenmiştir. ( Ulaşılan kabul yüzdesi gitar eğitim programımız “Hızlı Gitar Metodu” için %94.3 ‘dür)

Analizlerin Diğer Amaç ve Faydaları

Fiziksel Yeterlilik Yetenek Analizlerimiz sayesinde çalmayı hedeflediğiniz enstrümana yeterliliğinizin olmadığı saptandığında vaktinizi boşa harcama ihtimaliniz sıfıra indirilmiş oluyor başka bir enstrümana yeterliliğiniz varsa bu enstrümanın kursuna yönlendiriliyorsunuz.

Bazı istisnadi durumlarda öğrenci adaylarımız, karar verdikleri enstrüman dışında daha yetenekli görüldükleri enstrümanlara yönlendirilmektedir. Ancak bu demek değildir ki daha yetenekli olduğunuz enstrümanın eğitimini alma zorunluluğundasınız. Zira herhangi bir enstrümana yeterli görülen kişi yüksek ihtimalle çoğu enstrüman eğitimini almaya yeterlidir. ( Hobi amaçlı olduğu sürece )

Eğer öğrenci adayımızın ilerleyen dönemlerde konservatuvara girme ihtimali mevcutsa hangi enstrümanı seçtiği hayati önem taşımaktadır ve analizlerimiz bu yönde büyük önem arz etmektedir.


egitimyoneticisiKayıt Sistemi (Üyelik)